CITY TRAIL po raz drugi

CITY TRAIL po raz drugi

W niedzielę, 28 października ścieżki bydgoskiego Myślęcinka ponownie wypełnią biegacze startujący w przełajowym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Elektroniczna rejestracja do zawodów trwa do końca dnia w środę, 24 października.

CITY TRAIL to cykl biegów ogólnopolskich. Zawody odbywają się w dziesięciu miastach, poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Wszystkie trasy liczą 5 km. W pierwszej kolejce edycji 2018/2019, która rozpoczęła się w ostatni weekend września wystartowało łącznie 5120 biegaczy, z czego 568 w Bydgoszczy. Dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wzięło udział łącznie 2126 uczestników – 414 w Bydgoszczy (najwięcej spośród wszystkich lokalizacji CITY TRAIL).

- Startuję już w piątej edycji cyklu CITY TRAIL i do tej pory opuściłam zaledwie dwa biegi, gdyż byłam chora. Cykl traktuję jako sposób sprawdzenia postępu formy, bo trenować zaczynam zwyczajowo jesienią. Comiesięczny rozkład biegów pozwala mi sprawdzić, czy treningi przynoszą założony efekt i nad czym muszę jeszcze popracować. Ostatni bieg z cyklu jest zawsze dla mnie testem przed głównym celem w roku, jakim jest półmaraton na wiosnę. CITY TRAIL to w dalszym ciągu dla mnie swego rodzaju fenomen, że niezależnie od pogody i warunków na trasie, biegacze i kibice nigdy nie zawodzą, a atmosfery, którą stwarzają, nic nie przebije! – podkreśla jedna ze stałych uczestniczek cyklu - Natalia Siciarz.

Podstawowy pakiet sześciu imprez w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu jest zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy. Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl.

- Jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL, obserwujemy rosnące zainteresowanie biegami z dużą satysfakcją. Oznacza to bowiem, że Polacy coraz chętniej dbają o swoją kondycję i interesują się zdrowym stylem życia. Zachęcają do tego także młodsze pokolenia w ramach biegów CITY TRAIL Junior. To bardzo ważne, aby rozpocząć edukację związaną z odpowiednią profilaktyką i zdrowymi nawykami już od najmłodszych lat – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

W edycji 2018/2019 zawodnicy mogą startować charytatywnie. Na taką opcję zdecydowało się już blisko 2000 osób w skali całego cyklu. Kwota, jaką uda się zebrać dzięki tej akcji zostanie przekazana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. Aktualnie biegacze zebrali już ponad 38 000 zł.

Harmonogram wszystkich imprez wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 będą trwały biegi dla dzieci, a o 11:00 wystartuje bieg główny na 5 km. Biegowe miasteczko, start oraz meta będą zlokalizowane na Polanie Różopole w Myślęcinku.

Terminy sezonu 2018/2019 w Bydgoszczy:

  • 28 października
  • 25 listopada
  • 30 grudnia
  • 3 lutego
  • 3 marca

Po zakończeniu części sportowej zostanie zorganizowana uroczysta ceremonia podsumowująca cykl, podczas której najszybsi biegacze otrzymają nagrody, a wszyscy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi – pamiątkowe medale.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.