Rowerowe parkingi - czekamy na Wasze opinie

Dziś (7 lutego) rozpoczynamy konsultacje, których celem będzie wybranie optymalnej lokalizacji dla 500 poręczy, przy których można bezpiecznie zaparkować i pozostawić rower.

Ubiegły rok był jednym z najlepszych pod kątem długości nowych tras rowerowych. Powstało ich prawie 10 kilometrów. Zbudowaliśmy między innymi nowe trasy wzdłuż ul. Smukalskiej, Jeździeckiej, bulwarów nad Brdą, nad Wisłą w Starym Fordonie oraz kontrapasy w Śródmieściu.

- Rower to dla wielu mieszkańców nie tylko sposób na weekendową rekreację, ale i codzienny środek transportu– mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Dlatego w tym roku uruchomimy kolejne inwestycje związane z infrastrukturą rowerową Jednocześnie zależy nam, by w związku z rosnącą długością rowerowych dróg – mamy ich już blisko 140 kilometrów -  powstały też kolejne stanowiska do parkowania. To w jakich miejscach organizować rowerowe parkingi najlepiej wiedzą mieszkańcy, którzy korzystają z nowych ścieżek. Dlatego zależy nam na ich opinii przed rozpoczęciem montażu rowerowych stojaków, które ułatwią rowerzystom poruszanie się  po mieście.

Łącznie zainstalowanych zostanie 500 poręczy, przy których można bezpiecznie zaparkować i pozostawić  rower. Stojaki będą ustawiane na terenach należących do miasta. Warunkiem jest lokalizacja nie pogarszająca bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Wszystkie propozycje będą oceniane przez Zespół ds. Polityki Rowerowej. Ankietę niezbędną do wyrażenia swojej opinii można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery

Na opinie bydgoszczan czekamy do 28 lutego br.  Do swojej opinii można dołączać zdjęcia oraz grafiki.

Warto wiedzieć

W Bydgoszczy  obecnie funkcjonuje 137,5 km dróg rowerowych. Szereg nowych zadań zlecimy w tym roku. Więcej informacji na temat zaplanowanych inwestycji znajduje się w tekście „Bydgoszcz przygotowuje się na kolejny rowerowy sezon”. Nową infrastrukturę projektujemy, budujemy i utrzymujemy w standardach wypracowanych ze środowiskami rowerowymi.

ŹRÓDŁO: www.bydgoszcz.pl