CITY TRAIL: czwarte rozdanie przed nami

W niedzielę, 11 lutego ścieżki bydgoskiego Myślęcinka ponownie wypełnią się biegaczami. Powód? Czwarty bieg sezonu 2023/2024 w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W styczniu najszybszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Krzysztof Gosiewski oraz Aleksandra Karolczuk. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet sytuacja w klasyfikacji generalnej jest nadal otwarta - jak dotąd żaden z biegaczy, ani żadna z zawodniczek nie zapewniła sobie końcowego triumfu.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane od października do marca. Na przestrzeni jesienno-zimowych miesięcy odbywa się pięć biegów - zawsze na tej samej, 5-kilometrowej trasie w Myślęcinku. Poza biegiem głównym, w ramach każdej imprezy organizowane są krótsze biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior. Klasyfikacja generalna jest tworzona na podstawie trzech najlepszych wyników. Warto mieć na uwadze, że poza Bydgoszczą cykl jest organizowany w dziewięciu innych miastach: Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Klasyfikacji indywidualnej biegu głównego towarzyszy rywalizacja drużynowa, w której biorą udział zgłoszone w pierwszej części sezonu 4-osobowe zespoły. W skali kraju takich drużyn jest blisko 200. W Bydgoszczy rywalizuje 18 teamów, a na prowadzeniu jest aktualnie pierwszy skład zespołu "Team Rudnik". Warto podkreślić, że niektóre zespoły liczą więcej niż cztery osoby - w takiej sytuacji każde kolejne cztery tworzą następne składy, w ramach tej samej drużyny. Tak jest m.in. w przypadku zespołu Fizjobiegacze, w którym jest aż 26 członków!

Nasza drużyna składa się z różnych osób. Są takie, które walczą o wynik - z biegu na bieg chcą urywać kolejne sekundy ze swoich rekordów trasy i wciąż zastanawiają się, co mogłyby poprawić, by te wyniki osiągnąć. Są osoby, dla których CITY TRAIL jest sprawdzianem podczas jesienno-zimowego cyklu treningowego. Mamy też biegaczy, którzy po prostu lubią CITY TRAIL i nie wyobrażają sobie jesieni i zimy bez trailowej piątki. Niektóre osoby z naszego teamu pilnie sprawdzają klasyfikację drużynową, ale myślę, że dla zdecydowanej większości sama obecność DRUŻYNY jest motywacją, by pobiec! Biorąc udział w klasyfikacji zespołowej przede wszystkim chcemy się dobrze bawić – nie jest to walka za wszelką cenę. Biegi CITY TRAIL idealnie wkomponowują się w nasze treningowe plany, weryfikują nasze przygotowania i dają dużo informacji zwrotnych. Bardzo podoba nam się to, w jakim terenie są organizowane (las, w większości naturalne, zróżnicowane podłoże i ukształtowanie terenu) - to najlepsze warunki treningowe dla biegaczy profesjonalnych, jak i amatorskich.

Zapisy do biegów

Rejestracja do biegów odbywa się w panelu zapisów na stronie www.citytrail.pl - do środy, 7 lutego włącznie. Po tym terminie dopisanie do listy startowej będzie możliwe w biurze zawodów - w dniu biegu. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na Polanie Różopole, w Myślęcinku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

 ŹRÓDŁO: materiały Organizatora