Piąta edycja FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival już jutro. Ponad ćwierć tysiąca śmiałków wejdzie do Brdy

Już nie dni, ale zaledwie godziny dzielą nas od piątej edycji FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Od rana w sobotę, 25 listopada pływacy będą mierzyli się z zimną Brdą. Temperatura powietrza przed pierwszym wystrzałem sędziego głównego może spać nawet poniżej zera.

Strzałem w dziesiątkę tegorocznej edycji było włączenie do rywalizacji sprinterskiego dystansu duetów. W kategorii DUETY DO METY będzie walczyło aż kilkanaście par na dystansie 2 x 50 metrów. - Cieszymy się, że ten pomysł wypalił, bo podkreśli familijny charakter naszej imprezy – przekonuje Hanna Bakuniak, współorganizatorka imprezy.

Imprezy, której uczestnicy ponownie szczelnie wypełnili listy startowe. Łącznie na Wyspie Młyńskiej zamelduje się ponad 250 zawodników. Poza sztafetami zmierzą się oni na pięciu dystansach indywidualnych – 100, 250, 450, 750 i 1000 metrów.

Już wcześniej organizatorzy zapowiadali, że – po głosach samych zainteresowanych – wprowadzą odrębne klasyfikacje OPEN dla kobiet i mężczyzn. Do najlepszych z najlepszych trafią statuetki, do zwycięzców kategorii wiekowych – pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto dotrze do mety, może z kolei liczyć na pamiątkowy medal. - W tym roku medale dopełnią mozaikę, której elementy trafiają na szyje zawodników od drugiej edycji – w 2019 roku. W tym roku na medalu pojawi się kolejny – po Operze Nova, Młynach Rothera czy Przechodzącym przez Rzekę, symbol miasta – Łuczniczka – wylicza Eryk Dominiczak, kolejny ze współorganizatorów FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival.

Prognozy pogody mówią o ujemnej temperaturze (do -3 stopni Celsjusza) w noc poprzedzającą zawody. W ciągu dnia słupki rtęci mają wskazać z kolei dwie kreski powyżej zera. - A to może spowodować, że woda będzie miała w okolicach tak oczekiwanej przez nas wartości – pięciu stopni – dodaje Dominiczak.

Organizatorzy ISBF od lat mogą liczyć na długodystansowe wsparcie kluczowych partnerów i sponsorów. Od pierwszej edycji imprezy – w 2018 roku – wydarzenie wspiera Miasto Bydgoszcz, które jest jego sponsorem głównym. FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival będzie miał – przynajmniej do 2025 roku – status Ambasadora Marki Aktywna Bydgoszcz. Kolejny raz z kolei

sponsorem tytularnym zostało Centrum Handlowe Focus mieszczące się przy ulicy Jagiellońskiej.

Dzięki współpracy z CH Focus uczestnicy tegorocznej edycji ISBF będą mogli odebrać pakiety startowe już w przeddzień imprezy. W piątek, 24 listopada w godzinach 14:00-21:00 będzie funkcjonował tam specjalny punkt wydawania pakietów. - Poprzednie lata udowodniły, że zawodnicy tłumnie pojawiali się przy naszym stoliku – zaznacza Hanna Bakuniak.

Początek zmagań w ramach FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2023 zaplanowano na godzinę 8:30, gdy do rywalizacji przystąpią 100-metrowcy. Biuro zawodów czynne będzie jednak już od godziny 7:00. Zakończenie imprezy planowane jest około godziny 15:30. Wszystkie wyścigi będą odbywały się w Brdzie na wysokości Wyspy Młyńskiej – od mostu Jana Kiepury (zwanego też mostem zakochanych) do mostów Solidarności.

Informacje na bieżąco na temat FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival można śledzić na fanpage’u zawodów   oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Kibice będą mogli obserwować rywalizację z nabrzeży Brdy. Wyjątkiem będzie specjalnie wydzielona strefa zawodów, gdzie będą ulokowane start oraz meta.

HARMONOGRAM FOCUS ICE SWIMMING BYDGOSZCZ FESTIVAL 2023

(sobota, 25 listopada)

7:00 – otwarcie biura zawodów

8:30 – 100 metrów

10:20 – 750 metrów

11:10 – 250 metrów

12:30 – 1000 metrów

13:30 – sztafeta 2 x 50 metrów

14:10 – 450 metrów

kontakt do organizatorów:

Eryk Dominiczak - 792-749-065

Kamil Błaszkiewicz - 793-024-597

Hanna Bakuniak – 799-277-497

lub

kontakt@iceswimming.pl