Głosowanie w BBO. Oddaj swój głos

14 tys. bydgoszczanek i bydgoszczan oddało już swoje głosy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy decydują, które z 473 projektów trafią do realizacji. Głosować można do końca listopada br.

Do wyboru jest 473 różnorodnych projektów. Do 30 listopada br. można wybierać zadania na kolejną edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować TUTAJ.

Głosując wybieramy, aż 4 pomysły w różnych kategoriach:

  • projekty osiedlowe
  • projekty ponadosiedlowe
  • mikroprojekty osiedlowe
  • projekty społeczne

Wśród projektów społecznych kilka propozycji dla aktywnych bydgoszczan, zarówno małych, jak i dużych. Można zagłosować miedzy innymi na „Wakacje z Chemikiem”, „Piłkarskie Przedszkola”, „Rowerową Bydgoszcz” - rodzinne podróże rowerowe czy też „Siatkówka łączy pokolenia”, czyli turniej piłki siatkowej na Kapuściskach.

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. W ciągu ostatnich  11 lat zrealizowaliśmy ponad 550 zadań wybranych przez bydgoszczan.

Podobnie, jak w poprzednim roku, także i tym razem uruchomiliśmy mobilne punkty głosowania. W listopadzie spotkaliśmy się już z mieszkańcami w Centrum Handlowym Focus, byliśmy obecni na stadionie Zawiszy podczas Bydgoskiego Biegu Niepodległości. W najbliższą sobotę (18.11) pojawimy się na Starym Rynku w trakcie (w godz. 16-18) Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego, a 25 listopada będzie można nas spotkać (godz. 11-13) w Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej.

Głosujemy za pośrednictwem strony: www.bydgoszcz.pl/bbo. Całość zajmuje kilka minut. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Osoby potrzebujące pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mające dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc. Punkty do głosowania w BCOPW i Młynach Rothera. Można też zagłosować za pośrednictwem infolinii dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numer telefonu 52 51-53-555.
W przypadku pytań zachęcamy do zadawania ich pod adresem budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy do końca grudnia.