Startuje cykl CITY TRAIL!

 

Startuje cykl CITY TRAIL!

W niedzielę, 30 października startuje bydgoska odsłona cyklicznych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To dawka motywacji, dzięki której łatwiej utrzymać aktywność w krótkie, jesienno-zimowe dni. W edycji 2022/2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Dodatkowo podczas każdego wydarzenia rozgrywane będą także krótsze biegi dla dzieci i młodzieży. Elektroniczne zapisy trwały do końca dnia w środę, 26 października. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

Comiesięczny sprawdzian formy

Jednym z elementów charakterystycznych CITY TRAIL jest niezmienność trasy, co pozwala na porównywanie wyników. – Takie rozwiązanie daje nam możliwość monitorowania kondycji. I każdy może z tej możliwości korzystać. Bo nawet jeśli nie trenujemy biegania, to takie regularne starty świetnie pokażą wahania formy, o którą warto dbać w każdym wieku – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców CITY TRAIL.

 

Brak limitu czasu

CITY TRAIL to nie tylko możliwość sprawdzania swojej formy, ale także okazja do spotkania ze znajomymi i zawierania nowych znajomości. Sprzyja temu kameralność i lokalny charakter biegów. A brak limitu czasu na pokonanie trasy daje możliwość zachęcenia do aktywności w naturze bliskich, którzy jeszcze nie biegają.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Cykl CITY TRAIL to również zawody dla juniorów. Są one skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

Wyróżnik CITY TRAIL - podsumowanie cyklu

Zawody pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że nagrody i pamiątkowe medale są wręczane po zakończeniu sezonu. Terminy bydgoskich biegów w edycji 2022/2023 to: 30 października, 4 grudnia, 15 stycznia, 19 lutego, 19 marca. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba pobiec minimum 3 razy. I to także dodatkowa dawka motywacji.

Zadbaj o formę całej rodziny

- O formę warto dbać bez względu na wiek, dlatego w nowej edycji namawiamy do aktywności nie tylko dzieci, młodzież i dorosłych w  średnim wieku, ale także seniorów. I tutaj niespodzianka - nie mam na myśli biegania, ale specjalne ćwiczenia skomponowane dla seniorów właśnie, które będą towarzyszyć naszym biegom w październiku i listopadzie – podkreśla Justyna Grzywaczewska, PR & Concept Manager CITY TRAIL.

Strefa Seniora Nationale-Nederlanden będzie funkcjonować podczas dziesięciu imprez CITY TRAIL - pomiędzy 15 października a 20 listopada. Otwarte zajęcia poprowadzą instruktorzy z poznańskiego Centrum Ruchu BODY WORK. W Bydgoszczy zajęcia odbędą się już w najbliższą niedzielę, 30 października, o godz. 9:00.

- Bieganie stało się pewnego rodzaju modą społeczną w Polsce, która angażuje coraz więcej osób. Cieszy nas to, że mali jak i duzi chętnie uprawiają ten sport, bo codzienna aktywność jest istotnym elementem profilaktyki zdrowia. Mamy świadomość, że osoby starsze mogą mieć trudność w dotrzymaniu tempa doświadczonym biegaczom, dlatego wraz z organizatorami CITY TRAIL udostępniliśmy specjalną strefę, gdzie aktywności będą dostosowane do możliwości seniorów. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej rodzin spędzi wspólnie sobotnie lub niedzielne przedpołudnie na świeżym powietrzu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach niedzielnego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji - Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie niedzielnych zawodów.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Bydgoszczą biegi CITY TRAIL odbywają się w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

 

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:00-9:25 – zajęcia w Strefie Seniora Nationale-Nederlanden
  • godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km