Kids Run – sportowa impreza dla rodzin już w sierpniu w Bydgoszczy

Trwa 9. edycja Kids Run – największego w Polsce cyklu imprez sportowych dla całych rodzin. Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 1-14 lat, połączone ze sportowym piknikiem odbędą się w sobotę, 27 sierpnia na Stadionie Miejskim Zawiszy Bydgoszcz im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Rodzinne mityngi jeszcze tego lata zaplanowano w: Zielonej Górze, Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Więcej niż bieg

Już za cztery tygodnie w Bydgoszczy odbędzie się impreza sportowa w ramach 9. edycji Kids Run. Wydarzenie po raz kolejny przyciągnie bydgoskie rodziny do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Główną częścią wydarzenia będą zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku 1-14 lat. Towarzyszyć im będzie sportowy piknik, który będzie okazją do wzięcia udziału w licznych atrakcjach sportowych, takich jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą, slalomy, konkurencje rzutowe, mecze piłki nożnej i koszykówki.

- Kids Run to niezwykły sportowy piknik i atrakcyjny pomysł na aktywne spędzenie dnia w rodzinnym gronie. Chcemy zarażać miłością do sportu i pokazywać, że warto na stałe włączyć aktywność do życia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy do udziału w Kids Run, gwarantujemy, że nie zabraknie dobrej zabawy – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Jeszcze trwają zapisy

Zawody biegowe rozgrywane są na lekkoatletycznej bieżni. Starty uczestników od lat odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najmłodsi – urodzeni w latach 2017-2020 – pokonują 100 m, a dzieci w wieku 5-6 lat mierzą się z dystansem 200 m. Starsze dzieci (roczniki 2010-2014) biegają jedno okrążenie (400 m), a młodzież w wieku 13-14 lat rywalizuje na dwóch obiegach (800 m). Każdy uczestnik otrzyma specjalny numer startowy oraz pamiątkowy medal w kształcie geparda, który jest bohaterem tegorocznego cyklu Kids Run.

Impreza odbywa się przy wsparciu partnera głównego – firmy Epson. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będzie m.in. drukarka. Na stacji EPSON na uczestników czekać będą także liczne atrakcje, takie jak: możliwość zrobienia i wydrukowania zdjęcia z postacią Usaina Bolta.   

Udział w zawodach biegowych wymaga wcześniejszego zapisu. Szczegółowe informacje na temat imprezy oraz formularz znajdują się na stronie www.kidsrun.pl. Pakiet startowy kosztuje 35,99 złotych. Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.