Rowerem po zdrowie

W czerwcu w naszym mieście odbywa się wiele akcji rowerowych. Wiodącą akcją jest rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Warto zwrócić uwagę też na inne wydarzenia, często łączone z akcją charytatywną.

O tym, że jazda na rowerze to samo zdrowie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Lepsze samopoczucie, spalanie kalorii, dbałość o serce i mózg czy poprawa wyglądu skóry to tylko niektóre ze „skutków ubocznych”. Dlatego zachęcamy do wszelkiej aktywności rowerowej, wychodząc mieszkańcom naprzeciw.

Jak co roku organizujemy rywalizację o Rowerową Stolicę Polski, która trwa przez cały czerwiec. Jesteśmy już na półmetku, zostały tylko dwa tygodnie! Blisko 4 miliony przejechanych kilometrów, 42,5 tys. użytkowników i niemal 230 tys. odbytych treningów – tak prezentują się statystki na półmetku ogólnopolskiej zabawy. Nie jest więc jeszcze za późno, aby pobrać aplikację i wspólnie kręcić kilometry! Szczegóły akcji TUTAJ.  

Jazda rowerem po zdrowie może też mieć dosłowny wydźwięk. Często organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne, które mają na celu zebranie pieniędzy na ratowanie czyjegoś zdrowia lub życia. Jedną z takich akcji jest wyprawa rowerowa z Bydgoszczy do Warszawy, którą organizuje tata pewnej chorej bydgoszczanki. Każdy może się dołączyć! Wyjazd 18 czerwca o godz. 8:00 spod Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Kierunek: Warszawa. Przewidziany czas dojazdu: 23 czerwca. Link do planowanej trasy – tutaj. Organizator będzie miał ze sobą wielką skarbonkę, do której będzie zbierał datki dla dzieci chorych na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, potrzebujących terapii genowej, która kosztuje 10 mln zł (1 dawka dla jednego dziecka). Więcej o akcji tutaj.