Pokazy kinowe Chasing the Breath oraz Run Camino

22 listopada w bydgoskim kinie Pomorzanin odbędzie się specjslny pokaz dwóch filmów o tematyce biegowej, sportowej, extremalnej, Chasing the Breath, (godz. 18:30) i RunCamino, (godz. 20:00), filmy zostały nagrodzone wieloma nagrodami na festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą. 

Chasing the Breath 

https://www.kinopomorzanin.pl/events/film-chasing-the-breath

https://vimeo.com/20400916

https://www.facebook.com/ChasingTheBreath/

 

Run Camino 

https://www.kinopomorzanin.pl/events/film-runcamino

https://vimeo.com

https://www.facebook.com/RunCamino/

 
"Chasing the Breath" to film o człowieku, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie.  Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania Roberta Celińskiego do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon. Prawdziwość oraz emocje wciągają nas we wspólne treningi z bohaterem, proces aklimatyzacji, a także w sferę prywatną, która ujawnia się podczas najtrudniejszych momentów. W filmie znajdziemy garść pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów ukazujących  przygotowania sportowca do najtrudniejszych biegów na świecie.


Prawdopodobnie pierwszy w historii film o przebiegnięciu Camino del Norte, najstarszej drogi pielgrzymkowej Europy, 835 km z San Sebastian do Santiago de Compostela.  Robert Celiński – najlepszy obcokrajowiec w historii Everest Maratonu, tym razem z Himalajów schodzi prawie na poziom morza i mierzy się z górami oraz z kapryśną pogodą Północnej Hiszpanii, gdzie biegnąc pokonuje ponad tysiącletni szlak św. Jakuba. Czy wiara pomaga mu w tym ciężkim wyzwaniu i czy ciężka droga niesie jakieś duchowe oczyszczenie?

Po pokazach przewidziane sa spotkania z bohaterem Robertem Celińskim, oraz reżyserem, Adrianem Dmochem.

Obowiązują oddzielne bilety lub bilet łączony na dwa tytułyChasing the Breath i RunCamino.