Obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu

Dziś, 22 września zachęcamy do pozostawienia samochodów w  garażu. Właściciele aut w tym dniu, mogą podróżować komunikacją miejską za darmo. Namawiamy bydgoszczan, by wybrali inny sposób poruszania się po mieście. W ostatni weekend w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu na mieszkańców czekało wiele innych atrakcji.

Liczymy, że Europejski Dzień bez Samochodu będzie dla wielu mieszkańców okazją do zainteresowania się ofertą transportu publicznego, Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego oraz podróży z wykorzystanie własnego roweru, hulajnogi czy dłuższego spaceru.

W środę pasażerowie będący właścicielami lub współwłaścicielami samochodu osobowego w dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, mogą podróżować za darmo środkami komunikacji miejskiej. Wymagany jest ważny dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości osoby uprawnionej (ulga nie dotyczy pojazdów w leasingu).

Najwięcej atrakcji dla mieszkańców w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu w Bydgoszczy przygotowaliśmy wspólnie z organizacjami pozarządowymi w czasie ostatniego weekendu, m.in.: koncerty, wystawy, rajd rowerowy, konkursy, zwiedzanie zajezdni MZK.

W Bydgoszczy wszystkie największe inwestycje wybraliśmy pod kątem wzmocnienia komunikacji publicznej: tramwaj do Fordonu, do dworca kolejowego, wzdłuż Kujawskiej, budowa nowych mostów przez Brdę czy rozbudowa ul. Grunwaldzkiej połączona z buspasami. Obok tych dużych zadań inwestujemy w drogi rowerowe. Planujemy sieć, która ma nas jak najlepiej połączyć z gminami Metropolii Bydgoszcz. Rozpoczęliśmy też modernizację wielu chodników w oparciu o standardy uwzględniając nie tylko potrzeby osób z niepełnosprawnościami, ale również wygodę pieszych oraz estetykę miejskiej przestrzeni.