6. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy już w ten weekend!

6 edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędzie się już w ten weekend, 17-19 września 2021.

 

Dorośli wystartują w biegach głównych, a dzieci mogą bezpłatnie sprawdzić się w rywalizacji biegowej i sprawnościowej.

 

W ramach jednego wpisowego zawodnik może wystartować dowolną ilość razy przez trzy dni trwania rywalizacji. Do wyboru są aż trzy dystanse: 5 i 10 km oraz półmaraton.

To właśnie na tym dystansie odbędzie się dodatkowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Amatorów, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni!

 

W zeszłorocznej edycji zawodów odbyły się już Mistrzostwa Polski dla zawodników elity.
W tej samej formie odbędą się one także w tym roku (w piątek o godzinie 9:00).

 

Dużą zmianą jest jednak rozszerzenie formuły PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego o Mistrzostwa Polski Amatorów w półmaratonie.

W tej klasyfikacji weźmie udział każdy biegacz, który w czasie trwania Festiwalu (w piątek, sobotę lub niedzielę) przebiegnie dystans półmaratonu.

 

 

Unikatowa formuła Festiwalu w związku z COVID-19

 

  • W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma możliwość dowolnej ilości startów na zabezpieczonej trasie zawodów z pomiarem czasu w czasie rozgrywania Festiwalu.
  • Zawodnicy mogą zdecydować się na start na trzech dystansach: 5, 10 i 21,1 km.

  • Zawodnicy stratować będą indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego, aby zapewnić możliwość bezpiecznego uczestnictwa w rywalizacji.
  • Organizatorzy przygotowali także starty grupowe o wyznaczonych godzinach na określonych dystansach, także biegi z pacemakerami na konkretny wynik czasowy oraz tematycznych, jak np.: Bieg Rodzinny, Marsz Seniora czy nordic walking.

  • Uczestnicy, którzy w ciągu festiwalowego weekendu ukończą wszystkie trzy dystanse podstawowe, wezmą udział w dodatkowej klasyfikacji na najbardziej uniwersalnego biegacza i biegaczkę.

 

 

Można jeszcze zapisać się na zawody!

 

Istnieje możliwość zapisania się do startu w godzinach pracy biura zawodów, które funkcjonuje na Różopolu w następujących godzinach:

 

Piątek 17 września:17:00-21:30

Sobota 18 września: 8:00-15:00

Niedziela 19 września: 8:00-15:00

 

Zapraszamy do startu wszystkich chętnych!

 

Bezpłatne zawody dla dzieci!

 

Najmłodszych fanów sportu zapraszamy do rywalizacji w zawodach dla dzieci i młodzieży w ramach PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego!

Zostaną one rozegrane w sobotę, 18 września 2021, w godzinach 15:00 – 15:40
Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji na zawody!

Oprócz zawodów w sobotę i niedzielę zadbaliśmy też o animacje dla dzieci.
Są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rejestracji.
Chętnych zapraszamy na Polanę Różopole w następujących godzinach:

Sobota 18 września 10:00 - 15:00
Niedziela 19 września 10:00 - 15:00

 

 

Akcja charytatywna „Biegnę dla…”

 

Uczestnicy 6. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc choremu Marcinowi.

Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Marcina” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

 

Do akcji „biegnę dla Marcina” może dołączyć każdy uczestnik zawodów rozgrywanych w ramach 6. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego, odbywających się na terenie parku miejskiego Myślęcinek, od 17 do 19 września 2021 roku.

W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta.

34-letni Marcin zachorował na guza śródrdzeniowego. Niestety po operacji i radioterapii cierpi na niedowład spastyczny kończyn dolnych z odruchowymi nasilonymi ruchami mimowolnymi.

Marcin porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje wielokierunkowej rehabilitacji. Mężczyzna jest podopiecznym Fundacji Furtka.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Marcina” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

 

Fundacja PKO Banku Polskiego od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 470, a Fundacja banku wsparła ponad 530 beneficjentów łączną kwotą ponad 6,3 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się już prawie 212 tys. biegaczy. Akcja „biegnę dla…” to inicjatywa wpisująca się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach: https://bankomania.pkobp.pl/sport/;

https://facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem; https://instagram.com/pkobiegajmyrazem;

https://twitter.com/biegajmy_razem.

 

 

O PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym

 

Festiwal odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. Od tego czasu Festiwal ciągle się rozrasta, będąc jednocześnie największą imprezą biegową w Bydgoszczy!

 

Zawody uzyskały tytuł „Biegowe Wydarzenie Roku 2015/2016” na Gali w Krynicy-Zdroju, pokonując 123 imprezy biegowe z całego kraju.

Od 2020, w związku z COVID-19, Festiwal odbywa się w zmienionej, 3-dniowej formule. Przypadła do gustu jego uczestnikom, o czym świadczą dane.

 

W 2020 roku ciągu trzech dni uczestnicy wystartowali łącznie 2596 razy, a aż 155 uczestników może pochwalić się ukończeniem wszystkich trzech dystansów!