Bydgoszcz zakończyła pierwszy tydzień wakacyjnego tournée CITY TRAIL

10 miast, 10 biegów na dystansie 5 km, a wszystko w niespełna 2 tygodnie. Tak w wielkim skrócie wygląda lipcowy cykl biegów przełajowych - CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. Bydgoskie zawody odbyły się 23 lipca, w Myślęcinku i były piątym z dziesięciu zaplanowanych biegów. Zwycięzcą został Marek Szymański z czasem 16:20. Drugie miejsce wywalczył Maciej Tomaszewski (16:32), a trzeci był Maciej Myszkiewicz (16:34). Wśród kobiet zwyciężyła Marta Szenk (wynik 18:40). Drugą lokatę wywalczyła Julia Liv Gedin (18:54), a trzecie miejsce zajęła Agata Woźniakowska (19:18). Bieg główny ukończyło 227 zawodników.

Na uwagę zasługuje fakt, że zwyciężczyni zawodów – Marta Szenk to trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. – Startów w CITY TRAIL mam już tyle, że trudno je zliczyć. Mam sentyment do tych biegów i nawet, gdy nie trenuję – chętnie tutaj startuję. Aktualnie nie szykuję się pod żadne konkretne dystanse. Biegam regularnie, w treningu są też mocniejsze jednostki, ale mój główny cel to bieganie dla przyjemności. Traktuję treningi jako formę relaksu i odstresowania się – zaznaczyła na mecie Marta Szenk.

W Myślęcinku biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział ponad 160 młodych sportowców.

Informacje o biegach i wyniki można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Partnerami imprezy są Nationale-Nederlanden oraz marki Salomon, Suunto i Sklep Biegacza. Bydgoską odsłonę zawodów wspiera Miasto Bydgoszcz.