Przed nami Majówka. Wskakujemy na rowery!

Za chwilę ulubiony weekend Polaków – długi weekend majowy. To ostatnia chwila na to, aby odkurzyć rower i wyruszyć na wycieczkę. Nie zapominajmy o tym, aby odpowiednio przygotować swój rower do sezonu. Co prawda wiele osób nie ogranicza swojej aktywności do cieplejszych miesięcy i twierdzi, że sezon rowerowy trwa cały rok, jednak zdecydowana większość miłośników dwóch kółek preferuje wyższe temperatury i właśnie teraz przymierza się do rozpoczęcia sezonu.

Tak czy inaczej, warto fachowo podejść do tematu. TUTAJ znajduje się wiele istotnych wskazówek, jak właściwie przygotować swój rower do użytkowania po zimie. Informacje zostały opracowane przez Centrum Rowerowe - sponsora rywalizacji. Zapraszamy do lektury!

Kręcimy z aplikacją Aktywne Miasta

Odpowiednio przygotowani ruszamy na rowerowe szlaki. Wszystkim aktywnym rowerzystom przypominamy, że jeszcze do 21 maja trwa oficjalny Trening przed decydującym starciem miast w walce o Puchar.

1 czerwca rozpocznie się Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021. Kilkadziesiąt miast, tysiące uczestników i niezliczone ilości spalonych kalorii - tak wygląda nasza rowerowa zabawa. Wziąć udział może każdy z nas – a oprócz dobrego samopoczucia, lepszej kondycji i wymodelowanej sylwetki możemy otrzymać atrakcyjne nagrody. Jednocześnie zadbamy o środowisko i rozsławimy nasze miasta.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i posiadają telefony komórkowe mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację pn. Aktywne Miasta i wybrać miasto, które oficjalnie zgłosiło się do rywalizacji. Co ważne: osoby, które dołączyły do Treningu automatycznie zostaną przypisane do czerwcowej rywalizacji.

W oficjalnym treningu Rowerowej Stolicy Polski bierze już udział blisko 11 tysięcy osób. Rozgrzewka trwa, liczba uczestników ciągle rośnie, podobnie jak liczba miast zgłaszających się do rywalizacji.

Do Rywalizacji zaprasza miasto Bydgoszcz – organizator akcji!