Kacper Stępniak po raz kolejny ze złotym medalem Mistrzostw Polski PRO  

 

Kacper Stępniak to pochodzący z Bydgoszczy triathlonista, który niezmiennie od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych triathlonistów w Polsce. Na co dzień, pracujący na pełen etat w biurze projektowym, „po godzinach” szlifujący swoją formę na triathlonowych treningach. Każdego roku, już od wielu lat spotkać go możemy również jako organizatora zawodów Ocean Lava Triathlon Polska, które odbywają się pod koniec sierpnia na terenie Bydgoszczy oraz pobliskich okolic.

W minioną niedzielę w Rumi odbyły się Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie sprinterskim (5km-20km-2,5km), w których po raz kolejny Kacper, reprezentujący lokalne Twowarzystwo Sportowe Tri-Sport, jako pierwszy przekroczył linię mety, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Polski. Jak sam przyznaje, nie czuł się odpowiednio przygotowany, jednak cieszył się z możliwości sportowej rywalizacji, w wyniku której nieco niespodziewanie uzyskał lepszy, niż zakładał rezultat.

Plany Kacpra na ten sezon są jak zawsze ambitne – jednym z nadchodzących startów jest Puchar Europy w Olsztynie, który, o ile sytuacja na to pozwoli, odbędzie się już za miesiąc. Trzymamy za niego kciuki oraz życzymy samych, bardziej lub mniej niespodziewanych, sportowych sukcesów w rozpoczynającym się sezonie.