Nowa gra miejska „Bydgoszcz znad rowerowej kierownicy”

Rowerzystki i rowerzyści, uczestnicy treningów Rowerowa Stolica Polski! Mamy dla Was nową grę miejską „Bydgoszcz znad rowerowej kierownicy”

Już 21 marca rusza trening, który będzie rozgrzewką do kolejnej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Data nieprzypadkowa! To przecież początek wiosny, a wraz z nią początek nowej energii, nowych wyzwań i wspaniałych przygód.

Z myślą o Was  Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna przygotowało grę miejską, która prowadzi przez znane miejsca, ale niektóre z nich trochę zapomniane. Jest to trasa na poły sentymentalna - szczególnie dla starszych uczestników gry, na poły historyczno-edukacyjna – dla młodych rowerzystów. Jednak dla wszystkich – bez wątpienia -  będzie to świetna okazja do rowerowego przywitania wiosny i odkurzenia rowerów.

Dla ułatwienia podajemy pierwszy punkt trasy. Jest nim HSW Immobile Łuczniczka przy ulicy Toruńskiej 59. W tym miejscu narodziła się historia bydgoskiego ruchu rowerowego.  Stąd po raz pierwszy w styczniu 2014 roku wyruszyła pierwsza Bydgoska Masa Krytyczna i wyruszała w każdy ostatni piątek miesiąca przez kolejnych 10 lat , aż do zmiany miejsca startu na Starym Rynku.  

Z każdym zaliczonym punktem trasy – a jest ich razem 10 -  pojawi się w aplikacji kolejny punkt na mapie, do którego będziecie musieli dojechać.  Dla ułatwienia podpowiemy, że po drodze :

„wybije Wam źródełko”, zegar na odnowionym budynku starej fabryki odmierzy czas, będziecie mogli – bez płacenia mandatu- jechać pod prąd, zatrzymacie się w miejscu stworzonym (już nieistniejącym) przez Willego Jahra, dojedziecie do tajemniczej stacji 36, (po zaliczeniu punktu stacja przestanie być tajemnicza J), przypomnicie sobie zasady ruchu drogowego, zobaczycie, że z Toruniem można żyć w przyjaźni, usiądziecie na poręczy nad brzegiem urokliwej rzeczki i stwierdzicie, że siedzicie na….. rowerze.

Na samym końcu trasy dotrzecie do miejsca, w którym zapomnicie o hamulcach w rowerze
i  poczujecie wiatr  we włosach, tzn. w kaskach  (tylko dla zaawansowanych).

Szacunkowa długość trasy wynosi 35-40km.

No to co? Do dzieła! Pamiętajcie, zaczynamy 21 marca!

Dla każdego, kto ukończy tę grę miejską mamy drobny gadżet rowerowy. O sposobie jego przekazania poinformujemy w osobnym komunikacie.