Futbol australijski - trening otwarty w najbliższą niedzielę

7 marca o godzinie 14.00 na boiskach piłkarskich w Myślęcinku (53,159194N, 18,031921E) odbędzie się otwarty trening futbolu australijskiego. Jedyne co potrzebne to strój sportowy i buty w których można kopać piłkę. Zalecamy korki do piłki nożnej, ale zwykłe „adidasy” też są dobre.
Futbol australijski (popularnie nazywany footy lub Aussie rules) to idealne połączenie biegania, lekkoatletyki i kontaktu fizycznego, idealne dla tych, którzy lubią rugby, futbol amerykański lub hokej oraz pozostałe gry zespołowe.
Zaczniemy od podstawy i ćwiczenia techniki dla początkujących, a na koniec postaramy się zagrać mały mecz aby pokazać jak to wszystko razem wygląda. To wszystko pod okiem trenera prosto z Australii.
Początki futbolu australijskiego w Polsce datuje się na rok 2015. To wówczas w Bydgoszczy pierwszy raz kopano jajowatą piłkę. Niestety do dziś nie udało się bydgoszczanom zagrać ani jednego meczu z zespołem z innych miast. Aktualnie istnieją dwie drużyny w Warszawie po jednej we Wrocławiu i Nysie. Także Łódź i Poznań są na bardzo dobrej drodze do dołączenia do miast w których gra się w footy.

fb