5.PKO Bydgoski Festiwal Biegowy za nami!

5 edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego za nami! Przez cały weekend, 4-6 września 2020 zawodnicy mogli wielokrotnie startować na trzech dystansach: 5, 10 i 21,1km.

W związku z epidemią COVID-19, tegoroczna edycja zawodów została przeprowadzona w zmienionej formule, która umożliwiała dowolną ilość startów w ramach funkcjonwania strefy startu/mety.

Preludium do startów głównych były jednak 29. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, na których pojawili się czołowi zawodnicy walczący o prawo do startu na Mistrzostwach Świata.

Walka o tytuł rozpoczęła się w piątek, 4 września o godzinie 8:00.

Najszybsi okazali się Adam Nowicki (1:05.58), który wyprzedził Adama Głogowskiego i Damiana Kabata. Wśrod pań tryumfowała Angelika Mach (1:13.58), która wbiegła na metę przed Moniką Jackiewicz i Joanną Dorociak.

Pierwsi zawodnicy biegów głównych pojawili się na trasach w piątek o godzinie 16:00.

Dla nich dostępne były starty na 3 dystansach: doskonale znanych z poprzednich edycji 10 kilometrów i półmaratonu oraz nowości: biegu na 5 kilometrów, idealnym dla amatorów i debiutantów.

Nowością był I PKO Bieg Nocny, który rozpoczął się o 21:00 i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy.

W ciągu wszystkich trzech dni Festiwalu biegacze mogli także wziąć udział w biegach grupowych (z limitem 50 uczestników), z pacemakerami na konkretny wynik czasowy oraz tematycznych, jak np.: Bieg Rodzinny, Marsz Seniora czy nordic walking.

Obowiązkowym punktem programu były oczywiście bezpłatne zawody dla dzieci i młodzieży.

Zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie trzy dystanse podstawowe (5, 10 i 21,1km), wzięli udział w dodatkowej klasyfikacji na najbardziej uniwersalnego biegacza i biegaczkę.
O wyniku decydowała najmniejsza suma czasów na trzech dystansach, które trzeba było pokonać podczas Festiwalowego weekendu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców, zawodnicy stratowali indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W biurze zawodów obowiązkowe było założenie maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego, a przed wejściem na jego teren – dezynfekcja rąk.

Formuła rozgrywania zawodów przypadła do gustu jego uczestnikom, o czym świadczą dane.

W ciągu trzech dni uczestnicy wystartowali łącznie 2596 razy, a aż 155 uczestników może pochwalić się ukończeniem wszystkich trzech dystansów!

Szcegółowe wyniki znajdują się TUTAJ


Wirtualna rywalizacja

Na prośbę zawodników, została także uruchomiona możliwość uczestniczenia w wirtualnej rywalizacji, czyli startu na wybranym dystansie w dowolnym miejscu na Świecie.

Uczestnicy tej klasyfikacji rejestrują się za pomocą odrębnego formularza, a następnie wczytują wynik swojego biegu na specjalnym serwisie, który będzie dostępny na stronie zawodów.

Tacy biegacze rywalizują w odrębnej klasyfikacji i również mogą otrzymać medal: wysłany pocztą lub odebrany osobiście po ukończeniu rywalizacji.

Rejestracja na zawody wirtualne jest już otwarta i trwa do 13 września!

Szczegóły rywalizacji wirtualnej i formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ 

Komplet informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.PKOBFB.pl