Do Ostromecka w ramach Bydgoskiego Święta Cyklicznego

W nieco innym terminie i zmienionej formule, ale odbędzie się – 6 września br. zapraszamy Was na ósmą edycję Bydgoskiego Święta Cyklicznego.

Idea Święta Cyklicznego narodziła się kilka lat temu jako cykl imprez odbywających się w tym samym czasie w kilkunastu miastach Polski. Głównym celem jest promocja roweru jako alternatywnego środka transportu i pokazanie, że cykliści potrafią się dobrze bawić. Pandemia COVID-2019 spowodowała „zamrożenie” rowerowych imprez, ale zdecydowaliśmy o zmianie formy tak, aby impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Tegoroczne Święto Cykliczne, wpisujące się w Rywalizację o Rowerowy Puchar Polski, będzie miało charakter rajdu turystycznego. 6 września przejedziemy ze Starego Rynku do Ostromecka drogami rowerowymi, w mniejszych grupach niż to miało miejsce zazwyczaj. Ograniczamy również liczbę – do 150 uczestników. Mamy jednak nadzieję, że będziecie wracać z tej imprezy z uśmiechami na twarzy, bo aktywność na rowerze ma sprawiać Wam mnóstwo radości. Każdy z uczestników otrzyma:

- pamiątkowy t-shirt,

- opaskę odblaskową,

- bon na posiłek,

- ubezpieczenie podczas rajdu,

- imienny numer startowy.

Opłata startowa wynosi 5 zł. Podczas zapisywania się należy wybrać godzinę startu – ze Starego Rynku będziemy wyruszać co 15 minut w mniejszych grupach. Po przyjeździe do Ostromecka zaprosimy Was na kiełbaskę z grilla i do udziału w konkursach.

ZAPISZ SIĘ!

Impreza jest finansowana ze środków Miasta Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy!

źródło:https://b4sportonline.pl/bydgoskieswietocykliczne