Znamy datę drugiej edycji Bydgoszcz Cycling Challenge!

20 maja 2018 odbędzie się druga edycja wyjątkowego wyścigu kolarskiego w samym centrum Bydgoszczy.

Rejestracja rusza już 5 lutego o godzinie 18:00 na stronie www.BydgoszczCC.pl

Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej. W 2017 w pierwszej edycji Bydgoszcz Cycling Challenge wzięło udział blisko 600 zawodników z całej Polski, którym na trasie kibicowały setki widzów.

Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe, inne).
Dzięki temu podziałowi w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.
 
Rywalizacja składa się z dwóch etapów:
* Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
* Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów

W ramach Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2018, a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczCC.pl

Zapraszam do udziału w Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasupowiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy i jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Bydgoszcz Cycling Challenge, która jest dostępna w formie FILMOWEJ oraz ZDJĘCIOWEJ

Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim widowiskowe zawody, w których może wziąć udział każdy: fan rowerów, kolarz-amator czy zawodnik kategorii masters – mówi Jakub Kubiński, dyrektor sportowy imprezy – Dodatkowym atutem jest rywalizacja na trasie, która na co dzień jest zarezerwowana wyłącznie dla ruchu samochodowego. Zawodnicy mogą więc poczuć atmosferę wielkiego wyścigu kolarskiego i rywalizować na widowiskowej, w pełni zabezpieczonej pętli.

Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas Indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy na początku sezonu startowego - opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodówDla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych!

Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ na pierwszych zawodników czekają pakiety startowe w obniżonej cenie:
* Pierwsze 50 zawodników: 39 zł
* Kolejnych 200 uczestników: 49 zł


Rejestracja rusza już 5 lutego o godzinie 18:00!

Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczCC.pl