Bydgoski Bieg Urodzinowy. Nowa trasa.

Poznajcie nowy szlak biegowy. W tym roku pobiegniemy nieco inaczej.

 

Zmieniamy trasę Bydgoskiego Biegu Urodzinowego. Chcemy zapewnić Wam więcej komfortu. Zależy nam także na poprawie bezpieczeństwa. Liczymy, że nowa trasa niezbyt mocno utrudni zmotoryzowanym niedzielną logistykę.

Startujemy bez zmian z Mostu Staromiejskiego. Biegową bazę zlokalizujemy na Placu Teatralnym. Z mostu pobiegniemy w kierunku Focha. Dalej Jagiellońską dotrzemy do Ronda Jagiellonów. Przetniemy skrzyżowanie z Trasą Uniwersytecką, by na wysokości numeru Jagiellońska 70 skręcić w prawo w kierunku rzeki. Przy Moście Esperanto schodami zbiegniemy na bulwary, którymi dotrzemy do Mostów Solidarności. Później czeka nas znany z poprzednich edycji imprezy bieg uliczkami Wyspy Młyńskiej i okolic Ratusza.

Nowa trasa pozwoli na ominięcie wąskiego nadrzecznego odcinka na wysokości Babiej Wsi, który nie przypadł Wam do gustu podczas ubiegłorocznego biegu. Dodatkowo długa prosta wzdłuż Jagiellońskiej pozwoli na rozciągnięcie stawki zawodników, więc przy pierwszych schodach przy Moście Esperanto nie powinno być już zbyt tłoczno.

Zapisy trwają. Zapraszamy https://b4sportonline.pl/Bydgoski_Bieg_Urodzinowy/