Nie ma nudy w ferie - baseny i lodowisko będą za darmo

Podczas ferii zimowych, wszystkie baseny przyszkolne, a także basen w Pałacu Młodzieży będą darmowe dla bydgoskich uczniów. Po okazaniu legitymacji szkolnej będzie można wejść bez biletu także na lodowisko Torbyd i na ślizgawkę w Fordonie przy SP nr 65. Na dzieci i młodzież czeka też sporo kulturalnych atrakcji, w tym seanse filmowe i koncerty.

Baseny i Torbyd za darmo

Ferie zimowe rozpoczynają się w naszym regionie 27 stycznia i trwają do 9 lutego.  W tym czasie wstęp na wszystkie baseny jest dla uczniów bezpłatny. Bez biletu, za okazaniem legitymacji szkolnej można korzystać z pływalni do godz. 13.00, a na niektórych basenach – do godz. 14.00. 

Darmowe będzie też lodowisko – Torbyd zaprasza uczniów na ślizgawkę bez biletu w godzinach od 9.00 do 13.30 (od poniedziałku do piątku). Bezpłatne będzie też lodowisko uruchomione przy Szkole Podstawowej nr 65 w Fordonie.

BASENY ZA DARMO DLA UCZNIÓW W CZASIE FERII:

SP 64 -  od 10.00 do 14.00

SP 60 -  od 8.00 do 14.00

SP 63 -  od 8.00 do 14.00

SP 65 -  od 8.00 do 14.00

ZS5 MS -  od 9.00 do 14.00

Pałac Młodzieży -  od 8.00 do 14.00

VIII LO - od 8.00 do 14.00 

V LO - od 8.00 do 13.00 

IV LO - od 8.00 do 13.00 

ZS 19 - od 8.00 do 14.00 

Lodowisko SP65 – od 8.00 do 14.00 (ostatnie wejście o 13.00)

Półkolonie w Pałacu Młodzieży i MDK-ach

Ofertę półkolonii przygotowały też Młodzieżowe Domy Kultury. Będą wycieczki, zajęcia w terenie, turnieje szachowe, warsztaty taneczne i wokalne, a także całe mnóstwo zajęć sportowych. 

Na ciekawe zajęcia zaprasza także Pałac Młodzieży. Podczas półkolonii zimowych odbywać się będą zajęcia tematyczne, będą też warsztaty pn. ”Ferie z tańcami” i „Zimowa Biesiada Dziecięca”. 

Turnusy zaczynają się od 27 stycznia (I turnus) i 3 lutego (II turnus). Zapisy już trwają (TUTAJ). W ramach półkolonii  utworzone zostaną następujące grupy: artystyczna, artystyczno-teatralna, sportowa, młode Bydgusie, dziennikarsko-filmowa. 

Filmowo w Kinie Orzeł

Zobaczyć będzie można „Śnieżną paczkę”, porywającą animowaną komedię o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół. Zwierzęta będą musiały połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą. 

Oprócz tego, wyświetlony zostanie urzekający film o sile przyrody pt. „Młody renifer Alex”. Film oczarował serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich. „Młody renifer Alex” to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera.  Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów Autorem obrazu jest ceniony reżyser przyrodniczych dokumentów, stały współpracownik National Geographic – Guillaume Maidatchevsky.  

W czasie ferii Kino Orzeł zaprasza także na kultowego „Baranka Shauna. Farmageddon” oraz prawdziwy hit – „Gwiezdne wojny. Skywalker. Odrodzenie”.

Bilety na wszystkie seanse kosztują 10 zł. Szczegóły na www.mck-bydgoszcz.pl

Ferie w Filharmonii i w Teatrze Polskim

Na specjalny koncert zaprasza Filharmonia Pomorska – we wtorek, 28 stycznia o godz. 11.00 odbędzie rozpoczną się tam „Tańce wygibańce”. Wystąpią: Emilia Hamerlik (śpiew), Rafał Tworek (fortepian), Krzysztof Biernacki (saksofon), Mateusz Krawczyk (perkusja) oraz Szkoła tańca – Fabryka Tańca Joanna Grabowska i FUNimki.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza młodych widzów na warsztaty, które odbędą się 30 i 31 stycznia o godz. 11.00.  W czasie ferii będzie można także zobaczyć „Plastusiowy pamiętnik” (6 i 7 lutego, godz. 10.00).