Nowe lodowisko otwarte

Tłumy bydgoszczan uczestniczyły w otwarciu nowego lodowiska Torbyd nad brzegiem Brdy. Przez cały weekend setki osób bawiły się na tafli miejskiej ślizgawki. Były także pokazy laserowe, rzeźby z lodu i atrakcje dla najmłodszych.

 

Zanim po raz pierwszy otwarto drzwi do nowej hali Torbydu, bydgoszczanie podziwiali laserowe show przygotowane specjalnie na uroczyste otwarcie miejskiej ślizgawki (5 stycznia). Były także pokazy pirotechniczne i sztuka rzeźbienia w lodzie. Z kolei wewnątrz obiektu widzowie mogli podziwiać pokazy tańca synchronicznego.

Feta trwała przez cały weekend. W sobotę i niedzielę (6 i 7 stycznia) wstęp na lodowisko był bezpłatny. Na tafli na amatorów jazdy na łyżwach czekali animatorzy i instruktorzy, którzy szkolili chętnych w jeździe na łyżwach.

Mimo, że lodowisko ma pełnić przede wszystkim funkcję miejskiej ślizgawki, obiekt zyskał akceptację Międzynarodowej Federacji Hokeja. Pozwoli to rozgrywać na nim także mecze. Budynek jest wyposażony w funkcje usługowe, m.in. szatnie z szafkami samoobsługowymi, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie medyczne, ogólnodostępne trybuny z uchylnymi siedziskami oraz restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.

Budynek lodowiska zbudowany został w nowoczesnej formie przypominającej lodowy kryształ. Powierzchnia wynosi 4605 m kwadr., a sama tafla ma wymiary 30 na 60 metrów. Jednocześnie będą mogły z niej korzystać 240 osoby. Natomiast trybuny pomieszczą 300 widzów.

Godziny otwarcia:
W dni powszednie Torbyd czynny jest w godzinach 8:00 – 22:00, w weekendy i święta w godzinach 9:00 -22:30 (w dni powszednie, podobnie jak w przypadku basenów, do godziny 14.00 ze ślizgawki korzystać będą uczniowie bydgoskich szkół. Od godz. 14.- Torbyd dostępny jest dla wszystkich chętnych).

Wypożyczenie łyżew - 8 zł 
Ostrzenie łyżew - 10 zł
Zgubienie zegarka -100 zł

Bilety: 
5 zł za 30 min i 20 groszy za każdą następna rozpoczętą minutę. 
Bilety ulgowe: 3 zł za 30 minut i 15 groszy za każdą rozpoczętą minutę.

Obowiązuje też szereg zniżek, między innymi dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Dużej Rodziny oraz Bydgoskiej Karty Seniora.

Dokładny cennik zostanie udostępniony z początkiem stycznia na stronie zarządcy obiektu (HSW „Łuczniczka”)  http://www.luczniczka.bydgoszcz.pl/