Międzynarodowy Dzień kajakarza – Kayakmania na Wyspie Młyńskiej

Wyścigi, w tym ultramarotony i sprinty, a także pokazy drużyn kajakowych i mnóstwo atrakcji dla miłośników sportów wodnych – w dniach 30 sierpnia - 1 września w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja KAYAKMANII.

KAYAKMANIA to impreza plenerowa skierowana do sympatyków rekreacji wodnej. Przeznaczona jest dla  osób czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne jak i dla amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. 

Celem KAYAKMANII jest popularyzacja kajakarstwa w Polsce i poza granicami kraju oraz integracja turystów z Polski z mieszkańcami miasta jako element budowania marki Miasta Bydgoszcz.

Corocznie na Kayakmanię składa się szereg konkurencji wyścigowych, pokazowych, imprez towarzyszących oraz piknik na Wyspie Młyńskiej z wieloma atrakcjami dla uczestników oraz mieszkańców.

W zeszłym roku pobiliśmy Rekord Guinnessa w Bydgoskiej Paradzie Kajakowej. Natomiast w tym roku odbędzie się już trzecia edycja imprezy, podczas której będziemy starali się ustanowić Rekord Polski w Bydgoskiej Paradzie Kajakowej.

Impreza odbędzie się w dniach 30 sierpnia do 01 września, a rywalizacje zaplanowano na dni 31 sierpnia 1 września. 

Wśród konkurencji wyścigowych odbędą się m. in. ultramaraton, maraton, sprint weteranów i Puchar Prezydenta Bydgoszczy, a także dwubój kajakowo-rowerowy i wyścigi dzieci i młodzików. Będzie też wyścig smoczych łodzi i łodzi butelkowych, a przede wszystkim - próba bicia Rekordu Polski „Bydgoska Parada Kajakowa”, którą zaplanowano na 31 sierpnia. 

Na Wyspie Młyńskiej odbędą się także konkursy z nagrodami i konkurencje pokazowe. 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy. 

Szczegółowy harmonogram imprezy www.kayakmania.pl