Pobiegnij dla Izy - trwają zapisy na II Mikołajkowy Bieg Charytatywny

W maju br. lekarze wykryli u 12-letniej Izy - nowotwór chłoniaka nieziarnicznego (limfoblastycznego) 3 stopnia dwunastoletniej Izy.

Dziewczynka o chorobie dowiedziała się tuż przed letnimi wakacjami i zamiast polecieć do Wielkiej Brytanii na wyczekiwaną przygodę, trafiła do szpitala. Od tego czasu przeszła już dwa etapy leczenia. Izę oraz dwójkę jej rodzeństwa samotnie wychowuje babcia. Mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu. Tata nie żyje, a mama nie utrzymuje kontaktu z dziećmi. Lekarze zapowiedzieli dwa lata leczenia. Potrzebne są pieniądze na lekarstwa, opatrunki oraz taksówki, które będą wozić dziewczynkę do szpitala, ponieważ nie może ona przebywać w dużych skupiskach ludzi. Babcia robi, co może, ale powodu choroby musiała iść na zwolnienie, aby móc opiekować się Izą. Mimo wszystkich trudności, cierpienia oraz braku włosów Iza jest pogodnym dzieckiem. Chcemy pomóc jej i jej bliskim - rodzeństwu i babci. Oni wszyscy czekają na naszą pomoc. Biegnij więc z nami dla Izy 3 grudnia.

Celem akcji jest zebranie pieniędzy na leczenie 12-letniej Izy.
Bieg jest planowany na 3.12
Trasa liczy 5km i znajduje się na terenie malowniczego Kanału Bydgoskiego. Zaplanowany jest również bieg dla dzieci, na który zapisy ruszą w dzień imprezy.
Zapisy na bieg główny potrwają do przyszłego tygodnia i odbywają się przez internetową platformę:
https://b4sportonline.pl/mikolajkowy_bieg_charytatywny