Druga seria zmagań CITY TRAIL w Myślęcinku

Jesień i zima nie są przeszkodą do uprawiania sportu na powietrzu. Dowodem na to są zawody z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które od pięciu lat goszczą w bydgoskim Myślęcinku. Drugi z sześciu biegów sezonu 2017/2018 odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 listopada. Zapisy trwają na www.citytrail.pl - rejestracji można dokonać z góry na cały cykl lub na pojedyncze zawody. 

Inauguracja edycji (16 października) przyciągnęła 644 dorosłych i 380 dzieci. Zwycięzcami biegu zostali Marta Szenk i Bartosz Kotłowski, dla których bieganie ma wymiar sportowej rywalizacji, ale zdecydowana większość startujących w cyklu to osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie. Wiele z nich uczestniczy w cyklu od pierwszej edycji!

      

- Zaczęłam biegać dokładnie pięć lat temu, kiedy powstał cykl CITY TRAIL. Nie za bardzo miałam wtedy jeszcze pojęcie jako początkujący „dreptacz” o zawodach biegowych i to dzięki tym biegom zostałam wprowadzona w ich tajniki. Pomimo, że minęło już kilka lat, ja z uporem maniaka wracam co roku na ten cykl biegów – nie tylko ze względów sentymentalnych. Zawodom towarzyszy przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera – myślę, że jest tak dlatego, że organizują je biegacze - tacy jak my – podkreśla Joanna Kozłowska, jedna ze stałych uczestniczek CITY TRAIL. – Dodatkowym magnesem jest dystans 5 km, w przepięknych okolicznościach przyrody, z którym spokojnie poradzi sobie każdy początkujący nawet biegacz, a ten bardziej doświadczony ma szansę na to, by powalczyć o podium i pościgać się z najlepszymi – dodaje.

Niedzielny bieg odbędzie się tradycyjnie w Myślęcinku. Dystans to niezmiennie 5 km. Imprezie towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży – najmłodsi startują na czterech dystansach – od 300 metrów do 2 km. Warto zaznaczyć, że biegi CITY TRAIL Junior mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

     

- CITY TRAIL to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ pozwala biegaczom na udział w zawodach również poza sezonem letnim i z każdą edycją przyciąga całe rodziny, które wspólnie  startują w przełajach. Wspierając ten projekt chcemy docierać do jak najszerszej grupy osób i zachęcać je do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Cykl CITY TRAIL odróżnia się od innych imprez formułą. W skali edycji organizowanych jest sześć biegów, a medale i nagrody są wręczane na siódmej – oddzielnej imprezie, która ma uroczystą oprawę. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej 4 razy. 

Cykl CITY TRAIL ma charakter ogólnopolski. Poza Bydgoszczą biorą w nim udział: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.
Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram imprezy:
8:30 – otwarcie biura zawodów
9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
10:30 – zamknięcie biura zawodów
11:00 – start biegu głównego
 

Opłaty startowe:
90 zł – karnet sześciu biegów – ze stałym numerem i chipem do pomiaru czasu
80 zł – karnet sześciu biegów w wersji standard
20 zł – jeden bieg przy płatności przez internet
29 zł – jeden bieg przy płatności w dniu zawodów
20 zł – karnet sześciu biegów CITY TRAIL Junior
5 zł – jeden bieg CITY TRAIL Junior przy płatności w dniu zawodów
 

Terminy imprez sezonu 2017/2018:

  • 19 listopada
  • 10 grudnia
  • 28 stycznia
  • 25 lutego 
  • 25 marca