Tłumy rowerzystów pojadą do Ostromecka

Już 2 czerwca odbędzie się kolejna edycja bydgoskiego Święta Cyklicznego. Setki rowerzystów wyruszą z Placu Wolności ulicami naszego miasta, by zakończyć przejazd piknikiem w Ostromecku.

Idea Święta Cyklicznego narodziła się kilka lat temu jako cykl imprez odbywających się w tym samym czasie w kilkunastu miastach Polski. Głównym celem jest promocja roweru jako alternatywnego środka transportu i pokazanie, że cykliści potrafią się dobrze bawić. Bydgoska Masa Krytyczna już po raz siódmy zaprasza do wielkiej rowerowej zabawy, która łączy rodzinną aktywność z wypoczynkiem na łonie natury.

Rajd rozpocznie się w niedzielę, 2 czerwca o godz. 10:00 na Placu Wolności i stamtąd wyruszy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Każdy z uczestników otrzyma zestaw startowy, a w nim:

  • worek na plecy (dla pierwszych 600 opłaconych i zarejestrowanych osób),
  • opaska odblaskowa (dla pierwszych 600 opłaconych i zarejestrowanych osób),
  • bon na posiłek (kiełbaska z grilla z dodatkami) w Ostromecku,
  • ubezpieczenie podczas przejazdu,
  • imienny numer startowy.

Opłata startowa: 5 zł.

Co nas czeka w Ostromecku?

Wypoczynek w cieniu zabytkowego pałacu, znakowanie rowerów, bezpłatne przeglądy rowerów, analiza składu ciała i zabawy zręcznościowe. Organizatorzy przygotują kilka konkursów, w których będzie można zdobyć cenne nagrody, w tym rower miejski!

Impreza jest finansowana ze środków Miasta Bydgoszcz.

Szczegóły i zapisy => TUTAJ

Trasa: Gdańska – Mickiewicza – Powstańców Wielkopolskich – Gajowa – Głowackiego – Kołobrzeska – Kijowska – Skłodowskiej-Curie – Łęczycka – Fordońska – DK80 – Bydgoska - Ostromecko