Do pracy jadę rowerem - przybliżamy zasady!

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji rywalizacji „Do Pracy Jadę Rowerem”, która odbędzie się w dniach 16 września - 15 października. Chcemy Wam przybliżyć istotę naszej zabawy w sposób bardziej przyjazny niż regulaminowy. W stosunku do ubiegłorocznej edycji zasady uległy zmianie, dlatego rozwiewamy wszelkie wątpliwości i tym bardziej zachęcamy do udziału w zabawie. Jedziemy razem z aplikacją Aktywne Miasta.

Do kogo kierowana jest rywalizacja?

Zapraszamy firmy, instytucje, zakłady pracy z terenów Metropolii Bydgoszcz, a przede wszystkim ich pracowników, którzy dojeżdżają do pracy rowerem. Osoby biorące udział w rywalizacji muszą utrzymywać stosunek pracy z przedsiębiorstwem, które chcą reprezentować – umowa o pracę, zlecenie, kontrakt, etc.

Jak zgłosić firmę do rywalizacji?

Firma wyznacza koordynatora, którego zadaniem jest wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny tutaj) i przesłać go do na adres aktywna@um.bydgoszcz.pl W formularzu należy podać dane firmy, ale przede wszystkim punkty GPS punktów kontrolnych. Po przesłaniu zgłoszenia każda firma otrzyma indywidualne hasło, które zostanie przekazane pracownikom przez koordynatora.

Czym są punkty kontrolne?

Rywalizacja ma na celu zachęcać do jazdy rowerem do pracy. W związku z tym firma wskazuje punkt lub punkty kontrolne, w których uczestnicy będą kończyć trening dojeżdżając do pracy i rozpoczynać aktywność wyjeżdżając z firmy. Trening zostanie zaliczony do rywalizacji wyłącznie gdy rowerzysta rozpocznie lub zakończy trening we wskazanym miejscu.

Ile punktów kontrolnych można wskazać?

Dowolną liczbę. Jeżeli firma ma kilka oddziałów ulokowanych w różnych częściach miasta lub kilka bram wyjściowych, można wskazać punkt kontrolny w każdym z tych miejsc. Muszą być to miejsca dostępne dla pracowników i nie mogą znajdować się w budynkach.

Jak rowerzyści mogą przystąpić do zabawy?

Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta, przejść do zakładki rywalizacje, kliknąć przycisk "Dołącz", znajdujący się przy rywalizacji Do Pracy Jadę Rowerem. Następnie należy wybrać firmę i wprowadzić hasło otrzymane od koordynatora. 

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące przejazdów?

W Polsce obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy, dlatego przyjęliśmy, że maksymalna liczba aktywności, która jest zaliczona do rankingu dziennego nie może przekroczyć dwóch przejazdów i 10 przejazdów tygodniowo. Trening może mieć dowolną długość, nie zabraniamy dojazdów do pracy okrężną drogą, lecz musi rozpoczynać się lub kończyć w miejscu wskazanym przez koordynatora.

Jak obliczany jest ranking?

W przypadku rowerzystów ranking indywidulany oparty będzie o sumę pokonanych kilometrów. W przypadku zakładów pracy obowiązuje przelicznik punktowy. Suma kilometrów pokonanych przez pracowników dzielona będzie przez liczbę aktywnych rowerzystów w firmie i pomnożona x1000.

Co można wygrać?  

Dla firm przewidziane zostały nagrody w postaci pakietów sponsorskich o wartości 10.000 zł podczas przyszłorocznego wydarzenia „Do pracy jadę rowerem”. Rywalizacja odbywać się będzie w 4 kategoriach:

  • do 5 aktywnych pracowników/uczestników;
  • od 6 do 15 aktywnych pracowników/uczestników;
  • od 16 do 30 aktywnych pracowników/uczestników;
  • Powyżej 30 aktywnych pracowników/uczestników.

Rowerzyści będą również zbierać kilometry na własne indywidualne konto. Nagrodami w kategorii kobiet i mężczyzn są:

  • za I miejsce – licznik rowerowy Garmin Edge 540;
  • za II i III miejsce – zestawy gadżetów promocyjnych Aktywne Miasta.