ABC.. rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022 30.05.2022
- Aktualizacja aplikacji
Pamiętaj zainstalować aktualizację aplikacji, aby wziąć udział w czerwcowej rywalizacji bez przeszkód.
- Jak dołączyć do Rywalizacji?
Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Wszyscy użytkownicy, którzy brali aktywny udział w treningu, automatycznie zostaną dołączeni do tegorocznej rywalizacji, w tych miastach i grupach, w których odbywali trening.
Jeżeli przystępujesz do naszego projektu pierwszy raz z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski". Aby dołączyć do rywalizacji
z listy rozwijanej - wybierz miasto - dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem
z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!
- Zmiana Miasta i grupy
Wybór miasta, do którego chcesz przystąpić musi nastąpić przed rozpoczęciem rywalizacji. Od 1 czerwca opcja zmiany miasta jest niemożliwa. Istnieje natomiast możliwość zmiany grupy w rywalizacji, datą graniczną jest 23 czerwca 2022 r. Zmiana grupy możliwa jest poprzez wybór rywalizacji RSP i zakładkę informacje.
- Próby oszustwa
W przypadku wykrycia przez aplikację podejrzanego treningu, np. ze względu na nadmierną prędkość, aplikacja przeniesie aktywność do kwarantanny. Uczestnik, w dziale „Historia”, znajdzie na pasku informację z prośbą o zatwierdzenie lub odrzucenie treningu.
Jeżeli uczestnik go nie zatwierdzi w ciągu 7 dni, trening ten nie będzie liczony do rankingu.
W przypadku potwierdzenia przez uczestnika autentyczności przejazdu, ten musi zostać jeszcze zaakceptowany przez organizatora rywalizacji. W przypadku, gdy trening zostanie potwierdzony, a organizator w oparciu o zebrane dane w aplikacji stwierdzi, że trening nie został wykonany zgodnie z regulaminem, trening zostanie usunięty, a uczestnik zablokowany lub usunięty z rywalizacji.
Uruchamianie aplikacji i modułu GPS w pomieszczeniach, szkołach, garażach czy na klatkach schodowych może zostać zakwalifikowane, jako próba oszustwa. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, a dopiero potem rywalizacja! Przestrzegajmy zasad FAIR PLAY i wspólnie bawmy się dobrze!
- Ograniczony czas trwania treningu
Trening w rywalizacji nie może trwać dłużej niż 24h. Treningi, które będą dłuższe niż 24h zostaną automatycznie zamknięte z uwzględnieniem pokonanego dystansu, który zostanie dodany do rankingu. Automatyczne zamknięcie treningu może powodować brak informacji
o spalonych kaloriach w aktywności.
- Dla jakiego miasta kręcisz?
Warto sprawdzić, w aplikacji w zakładce - PANEL UŻYTKOWNIKA do jakiego miasta zapisaliśmy się na etapie rejestracji. Warto wybrać miasto swojego zamieszkania lub dla którego zbiera się kilometry, ponieważ lokalni organizatorzy RSP mogą organizować akcje, gry i zabawy skierowane do użytkowników z konkretnych miast, a osoby przypisane do innego ich nie zobaczą.
- Co zrobić, aby Twój telefon współpracował z aplikacją?
Aplikacja jest jednakowa dla wszystkich, ale telefony, na których jest instalowana są już różne i z klucza (systemowo) mogą blokować naszą aplikacje. Sugerujemy aby każdy kto instaluje naszą aplikację lub posiada ją już na swoim telefonie zweryfikował ustawienia swojego smartphona. Instrukcje dla 5 najbardziej popularnych modeli telefonów znajdziecie TUTAJ.
Podstawowym krokiem do poprawnego działania aplikacji jest wyłączenie oszczędzania baterii w swoim telefonie, oraz sprawdzenie czy aplikacja może działać w tle. W większości telefonów ustawienia te można sprawdzić w następujący sposób: ustawienia, aplikacje, Aktywne Miasta i tutaj należy odszukać funkcję działania w tle.
Dodatkową opcją, która możecie zastosować jest wyczyszczenie pamięci podręcznej dla aplikacji, która pozwoli na jej szybsze działanie (opcja dla starych użytkowników).
W przypadku wątpliwości, zawsze można w aplikacji zajrzeć do działu POMOC i artykułu PROBLEMY Z ZAMYKAJĄCĄ SIĘ APLIKACJĄ, który w szybki i przejrzysty sposób przestawia jak problem rozwiązać.
- Jak liczone są punkty do Rywalizacji?
Punkty są przeliczane według nieskomplikowanego wzoru:
gdzie:
distance - liczba kilometrów przejechana dla danego miasta
current - liczba mieszkańców danego miasta
X - przelicznik zamieniający na punkty, w naszym wypadku wynosi "1000"
Liczba mieszkańców danego Organizatora Lokalnego (Miasta, dla którego zbieracie punkty) jest liczona na podstawie danych GUS aktualizowanych każdego kolejnego roku realizacji Projektu i publikowanych na stronie internetowej GUS.
Powyższy przelicznik daje równe szanse wszystkim samorządom.
- Termin synchronizacji treningu
Przejazd uczestnika musi zostać zsynchronizowany w ciągu 24 godzin po jego ukończeniu. Po upływie tego czasu przejazd zostaje automatycznie przeniesiony do kwarantanny
i usunięty po upływie 7 dni. W uzasadnionych przypadkach Organizator ma prawo zaliczyć przejazd przeniesiony do kwarantanny.
- Co oznaczają punkty, które pojawiają się po zakończeniu treningu i co mogę z nimi zrobić?
Po każdym skończonym treningu pokazują się statystyki, na które składa się liczba kilometrów, kalorii, dystansu oraz informacja o zdobytych monetach. Nie mylcie monet
z punktami zdobytymi do Rywalizacji Rowerowej. Są to Wasze indywidualne monety, które zbieracie i możecie wymienić np. na zniżki/nagrody. Aplikacja posiada zakładkę Wyzwania
i Nagrody. Tutaj sprawdzicie na co możecie wymienić indywidualne monety.
- Czy aplikacja działa bez włączonego Internetu?
Tak. Aplikacja działa bez Internetu. W przypadku nawet czasowego braku Internetu, punkty GPS są zapisywane lokalnie na urządzeniu i po ponownym odpaleniu aplikacji, pobiera ona dane GPS i przesyła na serwer.Jeżeli uczestnik wykonuje trening bez włączonej transmisji danych i jego trening zostanie zsynchronizowany po upływie 24h od jego ukończenia, aktywność ta nie będzie brana pod uwagę w rankingach.
- Czy aplikacja działa w tle?
Tak. Aplikacja działa w tle i zapisuje treningi. Pamiętajcie jednak, że jeżeli sami "zabijecie apkę" lub zrobi to Wasz telefon, to aplikacja przestanie działać i zapisywać trening.
- Czy można przesyłać treningi pomiędzy aplikacją AM a innymi znanymi aplikacjami?
Uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji do 24 h od jego zakończenia pod warunkiem, że ten nie był poprzednio ręcznie edytowany przez użytkownika. Dotyczy to również dodania, zdjęcia, nadania nazwy przejazdu itd.
- Problem dublowania treningów
Uczestnikowi, który dokonał synchronizacji aplikacji z GARMIN CONNECT i jednocześnie używa aplikacji Aktywne Miasta, powodując dublowanie treningów, zostaną zaliczone wyłącznie treningi z Garmina. W przypadku, gdy takie dublowanie treningów nie zostanie automatycznie wyłapane przez system, Organizator może dokonać ręcznej weryfikacji
i w momencie wykrycia dublowania treningu, użytkownik zostanie usunięty z rywalizacji.
- Czy w przypadku, kiedy użytkownik Aplikacji przyłączył się do Rywalizacji w trakcie jej trwania, czyli po 1 czerwca, jego kilometry kręcone wcześniej (od 1 czerwca) będą brane pod uwagę w Rywalizacji?
Nie, kilometry na poczet Rywalizacji liczone są dopiero od momentu przyłączenia się do Rywalizacji!
- Kontakt
W razie problemów prosimy o kontakt na adres: support@aktywne.miasta.pl