Enea Żnin Triathlon

Nowa impreza triathlonowa - Enea Żnin Triathlon 29 maja 2022Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon zapraszają na nowe wydarzenie, odbywające się w ostatni weekend maja w Żninie.


Zapisy zostaną otwarte już 10 lutego o godzinie 18:00 na stronie www.znintriathlon.pl

Enea Żnin Triathlon to zawody idealne na rozpoczęcie sezonu startowego lub debiut w triathlonie.

 

29 maja na zawodników czeka wydarzenie z wieloma atutami, z których najważniejsze to:

* Idealne warunki do ścigania i uzyskiwania nowych życiówek na bardzo szybkich trasach

* Wyjątkowy obiekt Cukrowni Żnin, zlokalizowany tuż nad Jeziorem Żnińskim Dużym, który zapewnia atrakcje dla zawodników i ich rodzin

* Doskonała lokalizacja Żnina i bezpośrednie sąsiedztwo trasy S5 sprawiają, że na start z Bydgoszczy można dojechać w 30 minut, a dojazd z Poznania zajmuje tylko godzinę!

 

Zawody odbędą się na trzech dystansach:
* 1/8 (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu)
* 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu)
* 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22,1 km biegu)

Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w 3-osobowych sztafetach.- Od dawna szukaliśmy nowego wyzwania, w którym moglibyśmy wykorzystać doświadczenie zebrane podczas organizacji największej imprezy triathlonowej w Polsce, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon - opowiadają organizatorzy, Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński - Szukaliśmy dogodnej lokalizacji, która pozwoli nam zorganizować nowe zawody na poziomie, którego oczekują od nas zawodnicy.

 

Żnin ma wszystko, czego potrzebują triathloniści: świetną lokalizację, infrastrukturę i zaangażowany samorząd. Niesamowite wrażenie robi też zrewitalizowany obiekt Cukrowni Żnin, który od momentu otwarcia zaczął przyciągać gości z całego kraju, a także otworzył swoje podwoje przed sportowcami i ich rodzinami.
Dlatego to właśnie w Żninie zdecydowaliśmy się zorganizować kolejne zawody triathlonowe w naszym portfolio.

- W poprzednim roku triathlon w Żninie nie doszedł do skutku ze względu na problemy ówczesnego organizatora. Gmina Żnin widzi jednak olbrzymi potencjał w organizacji triathlonu, dlatego zaprosiłem do współpracy organizatorów Enea Bydgoszcz Triathlon i wspólnie przygotujemy zawody Enea Żnin Triathlon w 2022 i kolejnych latach.

Cieszę się, że Organizatorzy dostrzegli rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Żninie. Jestem przekonany, że 29 maja udowodnimy, że Żnin jest jednym z najlepszych miejsc w Polsce do organizacji tego typu wydarzeń! - powiedział Roberta Luchowski - Burmistrz Żnina

 

- Powiat żniński od wielu lat wspiera liczne wydarzenia sportowe, aktywnie promując region pod hasłem #PowiatŻnińskiAktywnie.  Z zadowoleniem przyjąłem informację, że po wyścigu kolarskim Enea Pałuki Tour czy cyklu imprez biegowych Grand Prix Pałuk których jesteśmy współorganizatorem, na terenie powiatu organizowane będzie kolejne duże przedsięwzięcie sportowe – Enea Żnin Triathlon.

To bardzo cieszy, ponieważ realizacja tego typu wydarzeń jest zbieżna z naszym podejściem do promowania sportu, tak profesjonalnego, jak i uprawianego rekreacyjnie oraz amatorsko. Teren powiatu żnińskiego znakomicie nadaje się do organizacji Enea Żnin Triathlon, poprzez liczne jeziora znajdujące się na Pałukach, atrakcyjne trasy rowerowe i wyjątkową infrastrukturę turystyczną gotową przyjąć zawodników z całego kraju. - powiedział Andrzej Hłond – Wicestarosta Żniński


Enea Żnin Triathlon to także świetne przetarcie dla uczestników zawodów w Bydgoszczy. Start w Żninie 29 maja 2022 pozwala uzyskać jeszcze więcej przyjemności z efektów pracy włożonej w przygotowania do sezonu.

Nad obydwoma wydarzeniami patronat tytularny objęła firma Enea.

- Enea Żnin Triathlon to kolejne impreza wspierana przez Grupę Enea. Cieszymy się, że po sukcesach Enea Bydgoszcz Triathlon możemy wspólnie budować nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu. Żnin, tak samo jak Bydgoszcz, znajduje się na terenie dystrybucyjnym naszej Grupy, gdzie nasza marka jest obecna w szczególny sposób. Liczymy, że nowe zawody triathlonowe w pięknym otoczeniu pałuckiej przyrody przyciągną zawodników i wielu kibiców, w tym naszych klientów oraz pracowników. Na pewno będą oni mogli liczyć na specjalne atrakcje dla całych rodzin od Enei – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji GK Enea.

– Jednocześnie mogę potwierdzić oficjalnie, że Enea również w tym roku będzie sponsorem tytularnym bydgoskiego triathlonu, największego w kraju spotkania pasjonatów tej dyscypliny sportu – dodała Anna Lutek.

Zawodnicy rejestrujący się najszybciej korzystają z obniżonych opłat wpisowych.

Czekają one na pierwszych zapisanych na poszczególnych dystansach:
* 1/8 i 1/4: 50 i 100 kolejnych pakietów
* 1/2 aż 100 takich pakietów (z 250 ogólnie dostępnych)


Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.znintriathlon.pl

Zapisy ruszają już 10 lutego o godzinie 18:00!